LOGOWANIE
WYBIERZ KRAJ
Sygnatury :
12072
Komentarze :
481
Użytkownicy :
19401

Wystaw swój komentarz
i przyznaj nam gwiazdki...

Aktualna ocena

4.94 / 5,00

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

głosuj

SYGNATURY
Rosja   -  Gub. moskiewska
 •  Перово (Perovo)
 •  Заводы Отто (koniec XVIII w. - I poł. XIX w.)
 • Notatka historyczna
 • Zakład w Pierowie (ros. Перово) założył Johann Otto wraz ze wspólnikami: Kasparem Bemem i Christianem Danielem na terenach należących do księcia А.К. Разумовского (A.K. Razumowskiego). Przywilej uruchomienia zakładu i produkcji porcelany uzyskali w 1799 roku, a pierwsze wyroby opuściły fabrykę w roku 1801.
  W tym samym czasie K. Bem zmarł. O Ch. Danielu brak jakichkolwiek informacji w dokumentach.

  Produkcja obejmowała wyroby porcelanowe w szerokim asortymencie - różnorodne miski, miseczki, kubki, czajniki, mleczniki, cukiernice, a także biskwitowe grupy figuralne, popiersia, figurki biskwitowe i porcelanowe.
  W zakładzie zatrudnionych było 18 pracowników. Sprzedaż odbywała się w samym zakładzie, jednak klienci (arystokracja i dworzanie) preferowali wyroby znanych manufaktur - miśnieńskiej i Gardnera. Trudności ze sprzedażą wyrobów spowodowały zatrzymanie produkcji po 1807 roku.

  Zakład Augusta Otto znajdował się we wsi Sablino (ros. Саблино) w powiecie carskosielskim. Przedsiębiorstwo pojawia się w dokumentach z 1835 roku. Produkowano fajansowe zastawy stołowe i serwisy herbaciane. Sygnatura: "L: OTTO".

  Trzeci zakład Otto (imię pozostaje nieznane) znajdował się na 9 wiorście traktu szliselburskiego. Informacje o nim pojawiają się w 1853 roku. Produkował naczynia fajansowe.

 •  Sygnatury


 • - okres: I poł. XIX w.
  - kolor: niebieski / podszkliwna


  - okres: I poł. XIX w.
  - wycisk


  - okres: I poł. XIX w.
  - wycisk


  - okres: I poł. XIX w.
  - wycisk


  - okres: I poł. XIX w.
  - wycisk

 
Jeśli korzystasz z naszej bazy sygnatur, jesteś zadowolony z zasobów serwisu i zależy Ci na jego dalszym rozwoju, możesz wesprzeć nasze działania dokonując wpłaty dowolnej kwoty.
All Rights Reserved - © porcelainzone.com
REGULAMIN   -   POLITYKA PRYWATNOŚCI  -   Strona wygenerowana w 1.133 sek.